KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15883037

nr 1588 3037

Carin Tham

(1888-1967), Sverige

Oljemålning, Landskap med träd. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm

Carin Tham, svensk målare född 1888, död 1967 .

Utrop:

500 kr

måndag 18 december 2023
kl 20:42:49

Carin Tham

Läs mer om Carin Tham